1.3. 2018

Indiański Horoskop

Indiański horoskop powstaje na podstawie znanej zasady, która jest już nam znana - przypisywanie człowiekowi charakterystyk zwierzęcych. Pochodzi to od ogromnego szacunku do natury. Horoskop pokazuje nam widoczne (ale również skryte) charakterystyki, które otrzymaliśmy w dniu narodzin na całe swoje życie. Indiański horoskop podobnie jak nasz jest podzielony na dwanaście części - dwanaście totemów w formie zwierząt. Korzystając ze swojej daty urodzenia, możesz się dowiedzieć, z jakim zwierzęciem możesz się porównać.

Indiański Horoskop

Sokół (Marzec 21 – Kwiecień 19)

W legendach sokół jest zawsze symbolem siły, nieba, godności oraz szlachetności.

Ludzie urodzeni pod znakiem Sokoła są odważni i są świetnymi obserwatorami. Potrafią również wykorzystać swoją mądrość oraz kreatywność. To właśnie sprawia, że są również naturalnymi liderami, za którymi inni nieświadomie podążają. Sokoły rzadko potrafią dojść do kompromisu. Jeśli chcą coś osiągnąć nie boją się przeszkód na drodze i chcą to natychmiast. Jeśli na swojej drodze napotykają podobną sobie osobę pojawiają się problemy.

Bóbr (Kwiecień 20 – Maj 20)

Indianie wierzyli, że bobry posiadały magiczne moce. Inaczej byłoby to niemożliwe, aby posiadały tak idealne zdolności budownicze.

Ludzie urodzeni pod totemem Bobra są zazwyczaj aktywni, weseli oraz dobrzy. Są szczególnie szczęśliwi w znajomym otoczeniu, gdyż czują się tam bezpiecznie. W życiu zawodowym są ciężko pracujący, wytrwali i nigdy nie schodzą z wybranej drogi. Problemy pojawiają się, kiedy Bobry zaczynają się za bardzo martwić. W takie momenty nie zwracają uwagi na swoje otoczenie.

Jeleń (Maj 21 – Czerwiec 20)

Ten Pan lasu zawsze był uważany za święte zwierzę. Przedstawia sobą mądrość, szlachetność oraz siłę życia.

Ludzie urodzeni pod znakiem jelenia są szlachetni, ale również delikatni i wrażliwi. Najważniejszą ich cechą jest to, że potrafią szczerze dawać i otrzymywać. Nie mają problemów ze spotykaniem nowych ludzi i swoją osobą oczarowują otoczenie. To niestety czasami dowodzi do samozadowolenia oraz powierzchowności w związkach. Z drugiej strony, ich świetne umiejętności porozumiewania z ludźmi robią z nich świetnych dyplomatów.

Dzięcioł (Czerwiec 21 – Lipiec 21)

Dzięcioł był dla Indianów symbolem miłości, pokory oraz bezinteresowności. Według legend dzięcioły były silnymi uzdrowicielami.

Osoba z charakterystykami dzięcioła jest zazwyczaj bardzo lojalnym i oddanym przyjacielem. Są bardzo wrażliwi oraz pełni współczucia. Pomagają innym z niesamowitą cierpliwością, zazwyczaj ponosząc wszystkie koszty. W związkach ich nadmierna opiekuńczość, może w niektórych przypadkach być niechciana. Dzięcioły nie mogą jednak nic na to poradzić, kierują nimi uczucia.

Łosoś (Lipiec 22 – Sierpień 21)

W naturze, Łosoś to wielki wojownik. Indianie tak samo myślą o ludziach urodzonych pod tym totemem.

Ci ludzie doceniają mądrość. Posiadają świetną charyzmę, co sprawia, że są lubiani i można im zaufać. Mają ogromną pewność siebie i są naturalnymi liderami. Żyją pełnią życia i przez to są lubiani. Związki przeżywają bardzo intensywnie. Doceniają szczerość ponad wszystko. Jeśli napotkają nieszczerość lub niesprawedliwy czyn, wszystko szybko dobiega końca.

Niedźwiedź (Sierpień 22 – Wrzesień 21)

Niedźwiedź był dla Indian najświętszym zwierzęciem, Opiekunem lasów. Jest to symbol niesamowitej siły oraz odwagi.

Na pierwszy rzut oka niemożliwym jest rozpoznanie osoby urodzonej pod tym totemem. Nie pokazują na zewnątrz, tego co jest w środku. Kiedy jednak popadną w kłopoty, rodzi się ich wewnętrzna siła. Z drugiej strony, ta cecha zazwyczaj łączy się z upartością. Niedźwiedzie są zazwyczaj bardzo wytrwałe, dlatego stają się dobrymi nauczycielami.

Kruk (Wrzesień 22 – Październik 22)

Kruk, w przeciwieństwie do innych ptaków jest bardzo czysty i nigdy nie roznosi chorób. Pewnie dlatego przypisano mu umiejętności lecznicze.

Ci ludzie są bardzo spokojni. Ich życie jest zazwyczaj samotne, ale w odpowiednim momencie pojawiają się ich umiejętności socjalne. Kruki się nie spieszą i zastanawiają się nad swoją odpowiedzią. Kruki lubią podróżować i jeśli to możliwe żyją za granicą. Odrzucają wszystko, co może limitować ich wolność.

Wąż (Październik 23 – Listopad 22)

W indiańskiej kulturze, Wąż jest symbolem wielkiej wiedzy oraz intuicji i nawet nadprzyrodzonych mocy.

Ludzie urodzeni pod totemem Węża są szczerzy i bezpośredni. Nie doceniają materialnych wartości, kompromisów lub wymówek. Widzą tylko dwa odpowiedniki (np. dobry i zły), nie ma nic po środku. Dani ludzie są bardzo wytrwali, kiedy podążają za swoim celem. Czasami popadają jednak w humory.

Sowa (Listopad 23 – Grudzień 21)

Sowa może być bardzo tajemnicza. Z jednej strony jest to symbol dobroci i mądrości, a z drugiej może być połączony z nieszczęściem.

Ludzie, których totemem jest Sowa są otwarci na wszystkie nowe doświadczenia, są sprawiedliwi i mają silną wolę. Często bez wahania poświęcą siebie zamiast innych, nawet jeśli muszą ponieść konsekwencje. Potrafią zachować tajemnicę, co sprawia, że wszyscy w ich otoczeniu darzą ich zaufaniem. Życie osobiste Sów jest zazwyczaj w bałaganie, gdyż nie potrafią uniknąć kłopotów w miłości. Ich słabością jest duma.

Gęś (Grudzień 22 – Styczeń 19)

W indiańskich legendach, Gęś jest symbolem energii, ambicji oraz pracowitości.

Ludzie urodzeni pod totemem Gęsi posiadają te same cechy. Potrafią zaskoczyć swoje otoczenie swoją dedykacją oraz mocą. Ci ludzie mogą być udanymi atletami jak i biznesmenami. Mają jednak pewną słabość i jest nią niezręczność.Często nie potrafią zareagować na spontanne wydarzenia i nie potrafią podjąć szybkich decyzji. Często są też wyłączeni emocjonalnie.

Wydra (Styczeń 20 – Luty 18)

Indianie uważali Wydrę za symbol czegoś nowego, zmiany na lepsze oraz nadziei.

Ludzie urodzeni pod totemem Wydry są entuzjastyczni, ciężko pracujący oraz żywotni. Nie boją się przeszkód, widząc je jako nowe możliwości lub wyzwania. Poczucie humoru dopisuje im w każdej sytuacji, co sprawia, że są idealnym towarzystwem nawet w najtrudniejszych momentach. Wydry mają oczywiście i pewną wadę w związkach. Nie mogą znieść niesprawiedliwości i są zazwyczaj bardzo zazdrosne.

Wilk (Luty 19 – Marzec 20)

Chociaż w baśniach Wilk to zła postać, Indianie wierzyli, że to bardzo święte zwierzę.

Ludzie urodzeni pod tym totemem, są na pierwszy rzut oka wstydliwi i delikatni. Są bardzo emocjonalni i miłość jest dla nich bardzo ważna. W najlepszej formie, każdy Wilk jest dobry, szczedry oraz namiętny. Kiedy jednak są odrzuceni, bardzo cierpią i w niektórych przypadkach mogą być mściwi. Często uciekają do swojego świata fantazji, aby uchronić się przed negatywnymi efektami świata zewnętrznego.