3.4. 2017

Domy w astrologii

Chociaż korzystanie z astronomicznych domów często wywołuje argumenty, to każdy astrolog wcześniej czy później musi z nich skorzystać. Podczas tworzenia astrologii powstało parę systemów domów – Placidus, Koch i Regiomontanus lub system domów słonecznych), niektóre z nich nadal są w użyciu. Chociaż różnica pomiędzy tymi systemami jest dość duża , to zazwyczaj zgadzają się co do głównego. Domów jest zawsze dwanaście i pierwszy to zawsze Ascendent - znajduje się na wschodzie horoskpu. Dlatego, horoskop jest podzielony na dwanaście części. Każdy dom symbolizuje poszczególną część życia ludzi. Dom pełen planet jest ważniejszy niż ten pusty.

Domy w astrologii

Tutaj możemy przyjrzeć się domom jednego z najczęściej używanych systemów Regiomontanus:

Pierwszy dom – początkowy dom przyjmujący znak Ascendenta. Symbolizuje on nasz character odróżniający nas od ludzi urodzonych tego samego dnia (ponieważ urodzili się o innej godzinie). Ma wpływ na naszą osobowość, jak się zachowujemy, jak odbierają nas inni oraz nasz wygląd.

Drugi dom – ogólnie symbolizuje wartość materialną. Określa jak spostrzegamy naszą osobistą własność, dobrobyt i bezpieczeństwo. Wpływa również na to jak wydajemy pieniądze, jak myślimy o sobie i innych. Jego wpływ może być również zauważony w naszych związkach oraz relacjach z innymi.

Trzeci dom – symbol edukacji i komunikacji. Jest połączony z naszymi umiejętnościami duchowymi, myśleniem i tworzeniem relacji z innymi. Wpływa na nasze nastawienie do podróżowania. Dzięki temu domowi, człowiek uwielbia przygody i łatwo nawiązuje kontakty w społeczeństwie.

Czwarty dom – reprezentuje nasz dom lub korzenia. Jest to po prostu miejsce, gdzie czujemy się bezpiecznie i swobodnie. Nie symbolizuje to fizycznego domu lub budynku, może to być człowiek z którym nasze dane emocje są powiązane, z kim jest nam dobrze. Może się również odnosić do własności lub rodziców.

Piąty dom – symbolizuje twórczość i wyrażanie siebie. Reprezentuje impuls utrwalenia naszego istnienia i pozostawienia czegoś po sobie. Dzieci, artystyczne działania oraz hobby należą właśnie tutaj. Wpływa na spostrzeganie siebie i chęć odróżnienia się od innych.

Szósty dom – symbol pracy, obowiązków oraz naszego zdrowia. Wpływa na nasze związki z innymi, szczególnie z podwładnymi. Jest połączony z codziennymi praktycznymi działaniami, relacjami w pracy. Może również wpłynąć na nasze odniesienie do zdrowia oraz umiejętność dbania o nie.

Siódmy dom – Descendent, symbolizuje osobiste i intymne relacje. Reprezentuje ludzi, którzy są nam bardzo bliscy i jakie relacje nas łączą. Odnosi się również do naszej umiejętności dostosowania oraz świadomości społecznej. Znak w tym domu to idealny partner, którym powinniśmy być zainteresowani.

Ósmy dom – symbolizuje spełnienie naszych potrzeb. Silnie wpływa na naszą mentalność. Bliscy i dom są bardzo ważni dla tego domu. Często łączy się z magią, fantazją oraz okultyzmem.

Dziewiąty dom – symbol podróżowania, edukacji oraz filozofii życia. Odnosi się do naszego pragnienia lepszego życia. Jest to miejsce długoterminowych celi, planów oraz przyszłości. Religia, kościół i prawo również tutaj należą. Może to okazać się w ochocie na przygody i naturze społecznej.

Dziesiąty dom – symbol naszej kariery, prestiżu i reputacji. Reprezentuje pragnienie zdobycia nowej tożsamości w społeczeństwie i stania się szanowaną osobą. Odnosi się do pracy, naszej pozycji w hierarchi oraz reputacji. Wpływa na sprawy krajowe oraz dalekostronne.

Jedenasty dom – symbol przyjaźni, społeczeńswa i ideałów. Odnosi się do umiejętności integracyjnych oraz naszych celów i nadziei. Ludzie napotykani w naszym życiu, ci co mają wpływ na nasze życie również należą do tego domu.

Dwunasty dom – symbolizuje podświadomość, emocje oraz sekrety. Jest to miejsce kłopotów oraz ograniczeń. Dodatkowo, wpływa na problemy emocjonalne, kłamstwa oraz trudności do pokonania. Pozwala nam na spojrzenie na świat z perspektywy. Oddziela nas od codziennego życia i wspomaga nas fantazjami.