1.10. 2017

Astrologia i temperament

W psychologii określa się cztery temperamenty: choleryczny, sangwiniczny, flegmatyczny i melanchoniczny. Jeśli psycholog nie zna człowieka, to zazwyczaj da mu różne testy na osobowość. W tym samym czasie astrolog może określić psychiczne charakterystyki człowieka poprzez czytanie jego osobistego horoskopu. Jedyne potrzebne informacje to dokładny czas i miejsce urodzenia poszczególnego człowieka.

Astrologia i temperament

Kluczem analizy psychofizycznej człowieka jest pozycja rosnącego znaku Zodiaku (rosnący znak – w momencie narodzenia). Możliwe jest również wyraźne określenie każdego z czterech temperamentów odnośnie poszczególnych elementów.

Temperament choleryczny odnosi się do elementu ognia, który reprezentują dane znaki: Baran, Lew oraz Strzelec. Ten temperament charakteryzuje impulsywne zachowanie oraz nadmierne reakcje. Do zalet można zaliczyć fakt, iż ludzie spod tego znaku są odporni na zewnętrzne wpływy; chociaż ta odporność jest krótkoterminowa. Dlatego taka osoba zazwyczaj posiada gorący temperament.

Sangwiniczny temperament przedstawia element powietrza, a jego znaki Zodiaku to: Bliźnięta, Waga oraz Wodnik. Ogólnie, reakcja tych ludzi jest szybka ale słaba i krótkoterminowa. Dużą zaletą takiego temperamentu są wysoko rozwinięte umiejętności komunikacji. Minusem jest labilność.

Flegmatyczny temperament odnosi się do elementu wody, którego znakami Zodiaku są: Rak, Skorpion i Ryby. Ci ludzie potrzebują mocnej stymulacji, aby zareagować. Reakcja następuje powoli, ale jest bardzo mocna i długotrwała. Zaletami takiego temperamentu są empatia, talent artystyczny i uważność. Minusem może być zależność emocjonalna.

Melanchoniczny temperament składa się z elementu Ziemi. Korespondującymi znakami są: Byk, Panna i Koziorożec. Zaletami tych ludzi jest praktyczne życie i wytrwałość. Wadą może być wolna reakcja oraz kłopotliwość. Dlatego, tacy ludzie potrzebują mocnej i długoterminowej motywacji, aby odpowiednio zareagować.