3.4. 2017

Wężownik

Jeśli urodziłeś się w pierwszej połowie grudnia lub znasz kogoś takiego, bądź uważny! Jeśli interesujesz się astrologią to nieważne kiedy masz urodziny, ten artykuł z pewnością cię zainteresuje. Szczególnie jeśli fascynuje cię ogólna charakterystyka każdego znaku.

Wężownik

Wężownik to konstelacja znajdująca się pomiędzy Skorpionem i Strzelcem. Słońce wpływa na nie pomiędzy pierwszym i osiemnastym grudnia. Większość ludzi jest przekonana, że ten czas należy do Strzelca. Zaraz spróbujemy wszystko wyjaśnić.

Nasi przodkowie z starożytnych czasów wiedzieli, że Słońce przechodzi również i przez tę konstelację. Byli również przekonani, że ludzie mogli polegać na samych sobie, gdyż ich bogowie byli głusi na ich modlitwy. Czas kiedy Słońce przechodzi przez Wężownika to czas testów oraz duchowego odrodzenia. Łączy on nas z innymi światami i wszechświatem. Wężownik zmienia energię koła Zodiaku w spiralę, która pozwala na wolny dostęp do nowego sposobu rozwoju zamiast krążenia w kółko.

Ziemia podlega ancestralnemu przesunięciu, co ma wpływ na ruch osi, co również ma wpływ na klasyfikację astrologicznych znaków. Od kiedy starożytni Babilończycy opisali 12 znaków Zodiaku, niebo się przesunęło a z nim również i Zodiak.

Czas kiedy Słońce jest kontrolowane przez Wężownika to sześciotygodniowy okres czasu, kiedy rodzą się ludzie z niesamowicie energicznym potencjałem i silną intuicją. Często zostają oni psychologami, uzdrowicielami lub mistykami. Niektórzy z nich czują się powołani do robienia dobra dla naszej planety, inni wręcz przeciwnie. Nie ma nic po środku. Wężownik to jedna z dwóch skrajności. Albo przynoszą ze sobą radość i szczęście ( na przykład Satja Sáí Bába) albo pecha i niechęć (Augusto Pinochet). Są niesamowicie silni lub słabi, są albo mądrzy albo głupi. Nie wszyscy wiedzą jak wykorzystywać swój dar. Często odchodzą paląc za sobą wszystkie mosty, aby znów odrodzić się na nowo jak Feniks z prochów. Stają się wtedy nową osobą.

Czy powinniśmy zaliczać Wężownika do Zodiaku?

Oczywiście, są dwa punkty widzenia na ten temat. Niektórzy twierdzą, że Wężownik jest tylko konstelacją, a nie znakiem Zodiaku i nie ma nic do czynienia ze starożytną i aktualną astrologią. Inni próbują udowodnić swój odwrotny punkt widzenia i wpisać Wężownika do znaków Zodiaku na podstawie faktu, że Słońce przechodzi przez wszystkie znaki Zodiaku.