3.6. 2020

Refleksologia - więcej niż masaż stóp

Jeśli kiedykolwiek uświadczyłeś dobrego masażu stóp, z pewnością wiesz, jak bardzo może rozluźnić Twoje ciało i umysł. Główny powód, dla którego tak się dzieje, można wyjaśnić refleksologia. Ta praktyka polega na wywieraniu nacisku na określone punkty w dolnej części stopy, a także często na dłoniach i uszach, aby uwolnić napięcie, ból i inne nieprzyjemne odczucia.

Refleksologia - więcej niż masaż stóp

Zakorzeniona w tradycyjnej medycynie chińskiej refleksologia należy do jednej z leczniczych metod tradycyjnej medycyny chińskiej, która jest systemem leczniczym o tysiącletniej historii. Zgodnie z jego zasadami, w ciele każdego z nas płynie energia Qi. Kiedy jesteśmy pod wpływem stresu lub poddajemy się negatywnym emocjom, Qi blokuje się w niektórych miejscach, co powoduje komplikacje zdrowotne.

Na szczęście można usunąć te blokady za pomocą refleksologii. Na naszych stopach są punkty i każdy z nich jest połączony z inną częścią ciała. Podczas ich kompresji następuje uwalnianie zablokowanej energii, co rozwiązuje problem, niezależnie od tego, czy dotyczy układu mięśniowo-szkieletowego, psychiki czy narządu wewnętrznego.

Jakie są najczęstsze problemy rozwiązywane przez refleksologię? Żyjemy w chaotycznym czasie, w którym informacje rozprzestrzeniają się szybciej niż kiedykolwiek. Dlatego wielu z nas naturalnie odczuwa presję w różnych aspektach naszego życia, czy to w pracy, zdrowiu czy relacjach. Nic dziwnego, że głównym powodem, dla którego ludzie sięgają po refleksologię, jest odprężenie. Te uczucia są przede wszystkim związane ze splotem słonecznym, a związany z nim punkt odruchowy znajduje się pośrodku między stawami pod kciukiem i małym palcem.

Jednak stres nie jest wyrażany tylko mentalnie. Kiedy jest długotrwały, może również przejawiać się fizycznie, w postaci bólów głowy i migreny. Twoja głowa jest tak obciążona, że ​​twoje ciało próbuje zatrzymać procesy myślowe jedyną znaną sobie metodą - bólem. Możesz uzyskać ulgę w migrenie, naciskając punkt w jamie między kostkami palucha a palca długiego z górnej części stopy.

Jednak komplikacje zdrowotne nie muszą być związane wyłącznie ze stresem. Liczba osób borykających się z problemami trawienia jest ogromna; dlatego refleksologia ma także wielu fanów w tym aspekcie. Jeśli chcesz rozluźnić brzuch, wywieraj nacisk na wewnętrzną część łuku stopy, około dwie trzecie od pięty. Aby stymulować jelito cienkie, przesuń się niżej na środek łuku stopy, a punkt jelita grubego znajduje się w górnej części pięty.

Istnieje wiele problemów, które można rozwiązać z pomocą refleksologii. Jeśli chcesz poddać się terapii domowej, znajdź mapę refleksologiczną, która pomoże Ci znaleźć odpowiednie miejsca, a tym samym poprawi Twoje zdrowie i ogólną jakość życia.