15.7. 2023

Pluton w Wodniku

Pluton przejdzie do Wodnika po raz pierwszy od końca XVIII wieku i pozostanie tu przez dwie dekady. Pluton będzie potrzebował trochę czasu, aby przyzwyczaić się do stylu znaku powietrznego i kilkakrotnie przejdzie z Wodnika z powrotem do Koziorożca. Spędził trochę czasu w Wodniku już w 2023 roku i ponownie 20 stycznia 2024 roku - gdzie pozostanie do 1 września. Od 19 listopada Pluton pozostanie w Wodniku do 2043 roku, powracając w 2044 roku przed przejściem do Ryb.

Pluton w Wodniku

Nazwany na cześć greckiego boga podziemi, Pluton symbolizuje głębię, tajemnicę, cykle śmierci i odrodzenia, a także zniszczenie i stworzenie w astrologii. Jego odległa pozycja od Słońca ma znaczący i długotrwały wpływ na szersze społeczeństwo, a nie na jednostki. Daje nam szanse we wszystkich dziedzinach życia, ale z drugiej strony może prowadzić do obsesji, sprzeczności i żądzy władzy, ponieważ Pluton przyciąga do nas dramatyczne wydarzenia.

Postępowy i niekonwencjonalny Wodnik rządzi interakcjami społecznymi, technologią, równością, nauką i działaniami humanitarnymi. Dlatego transformacyjna moc Plutona przejawi się w tych obszarach i spowoduje zmiany w społeczeństwie, głównie poprzez technologię i naukę. To silne połączenie wpłynie na sposób, w jaki pracujemy, komunikujemy się, otrzymujemy informacje i rozumiemy świat. Przyniesie nacisk na sprawiedliwość społeczną i będziemy szukać drogi do większej wolności.

To połączenie zwiększy intuicję i pomoże w rozwoju duchowym. Wodnik jest związany z wyższą świadomością, a energia Plutona zapewni czas na głębokie samopoznanie. Jednak energia ta może również powodować konflikty. Wodnik ceni wolność i indywidualność, ale cień tych pozytywów może przerodzić się w poczucie separacji i niezrozumienia. W związku z tym możemy również spodziewać się zmian w naszych relacjach.

Osoby urodzone pod znakiem Wodnika lub z jego pozycją w horoskopie odczują wpływ tranzytu Plutona bardziej namacalnie. Będą wielokrotnie uwalniać się od starych wzorców, aby znaleźć własną drogę.

Wiek koniunkcji Wodnik-Pluton będzie miał znaczący wpływ na społeczeństwo i jednostki, który może być zarówno pozytywny, jak i negatywny. W związku z tym ważne jest, aby zaakceptować energię Plutona i pracować z jego umiejscowieniem w Wodniku, abyśmy mogli odnieść sukces w życiu osobistym, ale także w społeczeństwie jako całości.