15.4. 2022

Płodność - czy wiesz o swoim cyklu księżycowym?

Naturalna Metoda Poczęcia to metoda opisana przez słowackiego lekarza i psychiatrę, dr. Eugena Jonasa. Metoda ta jest używana, aby dokładnie przewidzieć dni płodne kobiety na podstawie umiejscowienia Księżyca i Słońca względem Ziemi. Z momentu wynalezienia, została określona bardzo efektywną i pomogła setkom kobiet.

Płodność - czy wiesz o swoim cyklu księżycowym?

Doktor Jonas opracował tę metodę w latach 50-tych. Bardzo interesował się astrologią i był przekonany, że takie wydarzenie, jak poczęcie dziecka nie może być przypadkiem i musi podlegać pewnym zasadom i regułom, powiązanym z pozycjami planet w danym momencie. Doktor Jonas wierzył, że zrozumienie tych zasad może umożliwić nam dokładne przewidzenie dni płodnych i ta hipoteza zmotywowała go do późniejszych badań.

Po latach badań naukowych doktor Jonas doszedł do niespodziewanego rezultatu: każda kobieta ma dwa niezależne cykle płodności. Pierwszym jest cykl hormonalny, a dni płodne przypadają na owulację. Drugi, księżycowy, zależy od faz Księżyca, a czas płodności wypada, kiedy Księżyc, Ziemia i Słońce tworzą taki sam kąt jak w momencie kiedy dana kobieta się urodziła. Tak więc moment Poczęcia Księżycowego jest wtedy, kiedy Księżyc jest w tej samej fazie, jak w czasie jej narodzin.

Jest to czas bardzo wysokiej płodności i kiedy kobieta chce użyć tej metody, powinna odbyć stosunek 24 godziny przed tym momentem. Zasadniczo, momenty Poczęcia Księżycowego nie zgrywają się z czasem owulacji. Właściwie kobieta ma być bardziej płodna w tych momentach niż podczas swojej owulacji. Jednocześnie, jeśli te dwa cykle zejdą się w czasie, szanse na zajście w ciążę są ekstremalnie wysokie.

Metody doktora Jonasa zawierają również sposób na przewidzenie płci przyszłego dziecka. Zależy to od tego, czy Księżyc znajduje się w męskim, czy żeńskim znaku zodiaku w momencie poczęcia. Znaki wody i ziemi są znakami żeńskimi, a znaki ognia i powietrza są znakami męskimi. Nie zostało udowodnione naukowo, jak dokładna jest technika przewidywania płci. Jednakże Metoda Naturalnego Poczęcia wykazała ponad 98% skuteczność na przestrzeni dekad, tak więc eksploracja cyklu księżycowego może zdecydowanie pomóc wielu kobietom.