1.10. 2018

Mocne i słabe pozycje planet

Jak już pewnie wiesz, każda planeta układu słonecznego ma przypisany znak zodiaku. Sfera jest podzielona tak, że Słońce rządzi Lwem, a Księżyc rządzi Rakiem. Dodatkowo, każda z "tradycyjnych" planet (planety, które odkryto wcześniej - planety wewnątrz układu słonecznego + Jupiter i Saturn) rządzą dwoma znakami zodiaku, co wygląda tak: Merkury rządzi Panną oraz Bliźniętami, Wenus rządzi Bykiem i Wagą, Mars rządzi Baranem i Skorpionem, Jupiter rządzi Rybami oraz Strzelcem, Uran rządzi Koziorożcem i Wodnikiem. “Nowe” planety, które odkryto później, zostały przypisane do znaku zodiaku tak: Uran wynosi się ponad Wodnika, Neptun wynosi się w Rybach, a Pluton w Skorpionie.

Mocne i słabe pozycje planet

Dlatego, jeśli planety pojawią się w swoich znakach, ich wpływ jest większy. Jeśli planeta oddali się od swojego znaku zodiaku, jej wpływ jest osłabiony. Dlatego, Słońce będzie osłabione w Wodniku, a Księżyc w Koziorożcu. W przypadku tych dwóch podstawowych obiektów, przejście do przeciwnego znaku nie ma dużego efektu, biorąc pod uwagę, że są to bardzo dominujące obiekty. Dlatego Merkury jest osłabiony w Rybach oraz Strzelcu, Wenus w Skorpionie oraz Baranie, Mars w Byku oraz Wadze, Jupiter w Pannie oraz Bliźniętach, Saturn w Raku oraz Lwie.

Warto więc śledzić mocne oraz słabe pozycje planet, aby odpowiednio zroumieć horoskop. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pozycjach planet w wybranych znakach zodiaku oraz ich wpływowi, zalecamy naszą stronę Planety, gdzie możesz na przykład, znaleźć wykres ich aktualnej pozycji na niebie. Możesz również obliczyć pozycję podczas daty oraz czasu twojego narodzenia i dowiedzieć się jakie planety ukształtowały twój charakter.