10.9. 2019

Horoskop celtycki: co mówi o Tobie Twój drzewny znak?

Celtycki horoskop drzewny, podobnie jak typowa astrologia, oparty jest na wierze, że data i czas naszych narodzin w jakiś sposób kształtują cechy naszego charakteru. Jednakże dla Celtów bardzo ważne były drzewa i rośliny, które były dla nich nieskończonymi źródłami informacji i wiedzy. Dlatego też stworzyli oni trzynaście znaków - tak jak istnieje trzynaście cykli Księżyca w ciągu jednego roku - które w pewnym sensie odzwierciedlają osobowość drzew i roślin z nimi związanych. Który z nich jest Twój i co o Tobie mówi?

Horoskop celtycki: co mówi o Tobie Twój drzewny znak?

Brzoza (24 grudnia - 20 stycznia)
Osoby urodzone pod znakiem brzozy są bardzo entuzjastyczne i ambitne, co mocno motywuje do działania przebywających z nimi ludzi. Do tego są tolerancyjne, wytrzymałe, odporne i zdolne do trzeźwej oceny sytuacji w każdych warunkach. Są to także urodzeni przywódcy, dlatego też przyjmują taką rolę bez zastanowienia i bez względu na to, czy sytuacja tego wymaga.

Jarzębina (21 stycznia - 17 lutego)
Osoby spod znaku jarzębiny to naturalni filozofowie. Posiadają taką otwartość umysłu, kreatywność i oryginalność, że często pozostają niezrozumiani. Pod ich zimną, zewnętrzną fasadą kryje się wiele pasjonujących pomysłów, które są źródłem ich motywacji. Mają naturalną zdolność do zmiany sytuacji i ludzi wokół siebie jedynie dzięki swojej obecności.

Jesion (18 lutego - 17 marca)
Główne cechy osób spod znaku jesionu to silna intuicja, wyobraźnia i talent artystyczny. Czasami potrafią być nieco nastrojowi, ale tylko dlatego, że ich umysł znajduje się w ciągłym ruchu. Mogą się wydawać samotnikami, jednak w rzeczywistości żyją w swoim własnym świecie, dlatego nie przejmują się zbytnio opiniami innych.

Olcha (18 marca - 14 kwietnia)
Osoby spod znaku olchy to naturalni mistrzowie wszelkich wydarzeń odbywających się wokół nich. Dzięki ich silnej pewności siebie, mogą być niezwykle czarujący i wpływowi. Potrafią przejrzeć każde kłamstwo, i kiedy im się uda, nie odpuszczą. Bardzo szanują także swój czas, dlatego robią co tylko mogą, aby go nie zmarnować.

Wierzba (15 kwietnia - 12 maja)
Osoby urodzone pod znakiem wierzby są bardzo kreatywne, intuicyjne i inteligentne. Mają wysoką świadomość tego, że wszystko ma swój czas, dlatego charakteryzują się cierpliwością i realistycznym podejściem w stosunku do wielu sytuacji. Ich naturalna zdolność do zatrzymywania wiedzy często zaskakuje ich rówieśników. Niemniej, trzymają się na uboczu ze względu na swoje obawy.

Głóg (13 maja - 9 czerwca)
Osoby znajdujące się pod wpływem głogu zazwyczaj nie są do końca tacy, jakimi się wydają. Często ma się wrażenie, że żyją przeciętnym czy nawet nudnym życiem, jednak w ich wnętrzu znajduje się mnóstwo pasji i kreatywności. Są dobrze dostosowanymi partnerami i świetnymi słuchaczami, dlatego ludzie często powierzają im swoje zmartwienia.

Dąb (10 czerwca - 7 lipca)
Osoby urodzone pod znakiem dębu posiadają dar w postaci wielkiej siły. Są to naturalni wojownicy, często stają w obronie tych, który nie potrafią sami zawalczyć o swoje. Niemniej, ich bronią nie jest przemoc, tylko troska, hojność i chęć do działania. Oczywiście zakładają, że wszystko skończy się z pozytywnym wynikiem, i zazwyczaj tak właśnie jest.

Ostrokrzew (8 lipca - 4 sierpnia)
Ostrokrzew ma najbardziej szlachetny charakter spośród wszystkich pozostałych znaków. Z uwagi na swoją szlachetność i nieugiętość, ostrokrzewy zostają skutecznymi przywódcami. Nigdy się nie poddają, zaś kiedy pojawiają się przeszkody, dają od siebie dwa razy więcej. Rzadko kiedy udaje się ich pokonać, co sprawia, że ich rówieśnicy postrzegają ich jako prawdziwe autorytety.

Orzech (5 sierpnia - 1 września)
Orzech nadaje swoim posiadaczom inteligencję, efektywność i świetne zdolności organizacyjne. Osoby spod tego znaku mają także dobrą pamięć, dlatego są zawsze dobrze poinformowane, jednak czasami zachowują się tak, jakby się chciały popisać. Zawsze są bardzo dobrze zorganizowane i zwracają uwagę na najmniejszy szczegół, co wyraża się w każdej aktywności którą wykonują.


Winorośl (2 września - 29 września)
Osoby znajdujące się pod wpływem winorośli są często bardzo nastrojowe. Posiadają w swoim wnętrzu kilka przeciwności, przez co są niezdecydowani; z drugiej jednak strony, obiektywnie oceniają każdą z możliwości. Są pewne rzeczy, które dają im przyjemność, takich jak jedzenie, wino czy muzyka. To właśnie w tym obszarze objawiają się ich charakterystyczne gusta.


Bluszcz (30 września - 27 października)
Osoby będące pod wpływem bluszczu posiadają przenikliwy intelekt i są niezwykle miłosierni. Są bardzo lojalni i hojni w stosunku do innych, dlatego też znajdują się zawsze w pobliżu, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Są także bardzo czarujący i charyzmatyczni; kiedy widać wyraźnie, że sytuacja nie idzie zgodnie z planem, potrafią tak zmienić obrót spraw, aby zakończyć ją z wdziękiem.


Trzcina (28 października - 24 listopada)
Osoby urodzone pod znakiem trzciny często są bardzo zagadkowe. Mają niezwykłą potrzebę dokopywania się głęboko w prawdziwe znaczenie różnych spraw, dzięki czemu każdy problem staje się łatwy do rozwiązania. Co więcej, uwielbiają zajmujące opowieści, dlatego często dają się ponieść plotkom. Niekiedy potrafią być nieco podstępni, jednak zawsze w dobrych intencjach.

Bez (25 listopada - 23 grudnia)
Bez daje swoim posiadam bardzo silną potrzebę wolności. Innym takie osoby mogą się wydawać powierzchowne i prawdopodobnie zbyt szalone. Niemniej, pod ich ekstrawertyczną fasadą znajduje się niezwykle delikatna dusza. Starają się pomagać swoim ukochanym w każdej sytuacji, jednak ich szczerość może wydawać się czasami nieco przygniatająca.