1.6. 2018

Dieta według astrologii oraz kalendarza księżycowego

Zapomnij o bezsensownej diecie, śledź naturalny sposób utrzymania wagi lub zrzuć wagę bez problemu - korzystając z naszego kalendarza księżycowego.

Dieta według astrologii oraz kalendarza księżycowego

Kalendarz księżycowy opiera się na tradycyjnej astrologii. Pozycje planet, włącznie z Księżycem mają wpływ nie tylko na naszą psychikę i emocje. Fazy Księżyca mają efekt na naturalne procesy na naszej planecie, włącznie z organizmem człowieka. Dlatego, jeśli nauczymy się dostosować nasze jedzenie z astrologią, zobaczymy nie tylko efekty zdrowotne, ale nasz metabolizm pozwoli na szybsze spalanie kalorii.

Kluczem do sukcesu jest śledzenie fazy księżyca. Najważniejszą częścią jest wiedza o Pełniach oraz Nowiach Księżyca, z których łatwo zauważyć czy Księżyc się zmniejsza czy rośnie. Przyjrzymy się czterem podstawowym fazom. Szczegółowe informacje oraz dane można znaleźć w naszym Kalendarzu Księżycowym.

1. Nów

W tej fazie Księżyca, spalanie kalorii jest najszybsze, ciało szybko oczyszcza się z toksyn. Dlatego jest to idealny start dla odpowiedniej diety. Szczególnie tego dnia (nie tylko tego), powinieneś pić duże ilości wody. Ważne, abyś wypił przynajmniej dwa litry niesłodzonej wody dziennie (czystej wody, wody z cytryną lub niesłodzonej herbaty).

2. Kwadra pierwsza (Księżyc rośnie)

To jest natrudniejsza dla nas faza, ponieważ dodatkowe kalorie łatwo się przechowują, co sprawia, że łatwo nabieramy wagi. warto więc śledzić za tym, co jemy.

Szczególnie powinniśmy unikać słodkiego, tłustego i smażonego jedzenia. W tym okresie wędzone mięso również ci nie posłuży. Powinieneś jeść warzywa ( przygotowane w dowolny sposób), owoce, soję, orzechy, mięso bez tłuszczu (drób, rybę), owsiankę, chleb razowy oraz produkty mleczne (ale tylko te, które nie wywołują nadmiernej produkcji śluzu).

3. Pełnia

Pełnia Księżyca może być bardzo magiczna, ale czasami ciężka dla naszego zdrowia. Najczęstsze problemy to problemy ze spaniem, zmęczenie, ale również rozdrażnienie oraz nerwowość. Nasze ciała przetrzymują wodę, a rany w tym okresie goją się dłużej.

Biorąc pod uwagę, że nasz organizm jest przeładowany negatywnyni wpływami, nasza dieta powinna być bezpieczniejsza. Powinniśmy unikać produktów bogatych w energię, jak jedzenie bogate w tłuszcze lub cukry. Idealnym wyborem jest sałatka owocowa lub warzywna lub zrobiony z nich koktajl. Niektórzy eksperci polecają post 8 godzin przed Pełnią.

4. Ostatnia Kwadra (Księżyc maleje)

W tej fazie, czujemy nowy przypływ energii. Metabolizm pracuje na pełnych obrotach, trawienie działa bez zarzutu i mamy ochotę na ćwiczenia. Dlatego jeśli nie planujesz zrzucić wagi, ale ją utrzymać możesz sobie pozwolić na coś mniej zdrowego (wszystko w odpowiedniej mierze, co znaczy, że lepiej nie jeść całej tabliczki czekolady na raz!). Z nadchodzącym Nowiem, wzrasta umiejętność oczyszczania ciała z toksyn. Dzięki temu wszystkiemu o wiele łatwiej będzie nam zrzucić trochę wagi.

Powinniśmy unikać ciężkiego, smażonego jedzenia z dużą ilością tłuszczu oraz cukru. Zalecana jest dieta bogata w błonnik oraz witaminy - warzywa, owoce, rośliny strączkowe. No i oczywiście mięso z małą ilością tłuszczu.