15.10. 2023

Bliźniaczy płomień

Każda osoba ma szansę spotkać swój bliźniaczy płomień w ciągu swojego życia. To połączenie jest często mylone z relacją bratniej duszy. Bratnia dusza wkracza w nasze życie, by wspierać nas i towarzyszyć nam w naszej podróży. Z drugiej strony spotkanie bliźniaczego płomienia powoduje radykalne zmiany w życiu. Staje się dla nas lustrem, dzięki któremu możemy lepiej zrozumieć własne pragnienia, mocne i słabe strony.

Bliźniaczy płomień

Bratnie dusze i bliźniacze płomienie są duchowymi połączeniami, ale manifestują się inaczej. Uważa się, że mamy kilka bratnich dusz na świecie, ale bliźniaczy płomień istnieje tylko w jednym wcieleniu. Jest to rozszczepienie jednej duszy na dwie, które same stały się całością.

Jeśli doświadczyłeś spotkania, w którym czułeś się, jakbyś spotkał kogoś wcześniej lub miałeś uczucie miłości od pierwszego wejrzenia, prawdopodobnie był to bliźniaczy płomień. Ludzie w takich związkach dzielą intensywne połączenie i wyraźnie postrzegają nawzajem swoją energię, nawet jeśli nie są fizycznie razem. Ta więź jest bardziej intensywna pod każdym względem. Niestety, nawet w negatywnym sensie, może łatwo stać się destrukcyjna. Jednak wpływ związku jest zawsze trwały, ponieważ wiąże się z wysokim poziomem fizycznej i psychicznej intymności, która przekształca obie osoby. Rozstanie przynosi bolesną stratę, podobną do utraty kawałka własnej duszy.

Astrologia może pomóc nam określić, czy ktoś jest bliźniaczym płomieniem. Para często rodzi się w tym samym znaku lub pod tym samym żywiołem, co pomaga wyjaśnić ich wspólne cechy. W niektórych przypadkach mogą nawet mieć urodziny tego samego dnia. Nie jest to jednak regułą i mogą dzielić inne pozycje planet lub węzłów księżycowych w horoskopie.

Jednym z najczęstszych nieporozumień dotyczących bliźniaczych płomieni jest to, że są one zawsze w romantycznych związkach. Chociaż często tak jest, mogą one być również platoniczne, w rodzinach lub między przyjaciółmi. Jednak zawsze jest to głębokie, duchowe połączenie, którego nie można porównać z żadnym innym.