15.7. 2022

Astrologia gwiazdowa i tropikalna

Zdarzyło ci się, że opis cech charakteru wyznaczony na podstawie mapy nieba zupełnie do ciebie nie pasował? Może to czas zmienić system wyliczania horoskopu urodzeniowego. Witamy w świecie astrologii gwiazdowej!

Astrologia gwiazdowa i tropikalna

W skrócie główny konflikt pomiędzy astrologią tropikalną i gwiazdową leży w rozpoczęciu roku astrologicznego, który ma miejsce w pierwszym stopniu znaku Barana. Tropikalny zodiak rozpoczyna się pierwszego dnia wiosny, 21 marca. Jednak pierwszy dzień wiosny nie przypadł w pierwszym stopniu znaku Barana od 1700 lat. System gwiazdowy jest stabilny i dokładniejszy, bo pierwszy dzień roku astrologicznego nie ma stałej daty, tylko zaczyna się z pierwszym stopniem Barana.

Każdy z 12 znaków zodiaku ma 30 stopni, które razem tworzą koło zodiakalne. Ze względu na różnicę pomiędzy tymi dwoma systemami, co 72 lata następuje przesunięcie o 1 stopień pomiędzy gwiazdowym i tropikalnym horoskopem. Jak to przesunięcie wpływa na twój zodiak? Niektóre z twoich planet znajdują się w innych znakach, niż wynika z twojego tropikalnego horoskopu. Oznacza to, że niektóre z twoich cech osobowości mogą nie zgadzać się z tym, co sugeruje twój horoskop. Weźmy na przykład nieśmiałą osobę z niską samooceną, która ma Merkurego w Baranie. Merkury wiąże się z inteligencją, ale też z komunikatywnością, tak więc Merkury w Baranie sugerowałby bardzo pewną siebie, rozgadaną osobę. Jednak horoskop obliczony w systemie gwiazdowym, pokazuje Merkurego w Rybach, który sugeruje nieśmiałą osobę o łagodnym usposobieniu.

Możliwe, że słyszałeś już o 13 znaku zodiaku, Wężowniku, który astrologia gwiazdowa umiejscawia między Skorpionem i Strzelcem, pomiędzy 29 listopada a 17 grudnia. Osoba urodzona w tym znaku ma być bardzo charyzmatyczna i przyjazna, ale z tendencją do manipulacji.

Nie musisz urodzić się Wężownikiem, by zainteresować się astrologią gwiazdową. Może ci ona pokazać i wytłumaczyć niektóre aspekty ciebie, których nie wyczytasz w horoskopie tropikalnym.