1.6. 2021

Tajemnica krwawego zachodu słońca

Ludzie z różnych zakątków świata mogą podziwiać zjawisko krwawego zachodu słońca. Posiada on w sobie coś wyjątkowego, romantycznego, a nawet magicznego. Za każdym razem przybiera nieco inne kolory oraz kształt. Jednak czy kiedykolwiek przyszło Ci na myśl, skąd tak właściwie pochodzą te kolory? My wiemy i podzielimy się z Tobą tą wiedzą. Odpowiedź znajdziesz w poniższych akapitach.

Tajemnica krwawego zachodu słońca

Najczęściej po wietrznym dniu można zaobserwować zjawisko krwawego zachodu słońca. Podmuch wiatru sprawia, że do atmosfery przedostaje się wiele pyłów. Podczas wietrznej pogody, para wodna kondensuje cząsteczki w niższej temperaturze, co skutkuje powstawaniem małych kryształów. Odbijają się od nich promienie słoneczne, w wyniku którego dochodzi do rozproszenia światła. Wtedy niebo może przybrać barwę czerwoną, różową, żółtą lub pomarańczową; wyznacznikiem koloru jest wysokość słońca nad horyzontem.

Mówi się, że krwawy zachód słońca zwiastuje zmianę pogody. Możemy sami przekonać się o słuszności tej tezy, wypatrując rano kolorowego słońca - będzie ono potwierdzeniem wietrznej nocy. Wtedy niebo staje się pochmurne i nadchodzi zimny front atmosferyczny, który wpływa na zmianę pogody.