1.2. 2021

Chiński Nowy Rok 2021

Zgodnie z naszym kalendarzem Chiński Nowy Rok lub Nowy Rok Księżycowy zaczyna się później, niż określają to kalendarze, z których korzystamy na co dzień. Kalendarz gregoriański jest jednym z kalendarzy słonecznych, które nie są powiązane z fazami księżycowymi; każdy rok ma ustaloną długość (z wyjątkiem roku przestępnego). Z kolei początek Nowego Roku Chińskiego jest zmienny i oscyluje między 21 stycznia, a 20 lutego.

Chiński Nowy Rok 2021

Księżycowy Nowy Rok oparty jest na aspektach astronomicznych. Przypada na drugi nów księżyca po przesileniu zimowym i oparty jest na obserwacji zmian cykli księżyca. Kalendarz księżycowy jest dość podobny do naszego, słonecznego – ma również 12 miesięcy, ale liczy tylko 354 dni. Z powodu tej różnicy Chiński Nowy Rok rozpoczyna się 11 dni później. W związku z tym ten kalendarz nie określa miesięcy „zimowych” czy „letnich”; każdy miesiąc może wystąpić w dowolnej porze roku.

Początek roku w 2021 przypada na 12 lutego. Przewodnikiem roku zostanie metalowy Bawół. Nadchodzący rok postawi wymagające wyzwania w życiu zawodowym, ale z pewnością otrzymasz nagrodę za ciężką pracę. Według chińskiego horoskopu, rok 2021 jest idealny dla ogólnej poprawy. To będzie czas pracowitości i rozwiązywania wszystkich dotychczasowych problemów, spowodowanych przez poprzedni rok zmian.